Keliaujant po įvairias šalis vienas mėgstamiausių dalykų yra pažinti šalį per jos maisto kultūrą. Keliaudami ir ragaudami turime sau nusistatę vieną taisyklę, visada valgome naujoje vietoje. Tačiau šį kartą viešint Barselonoje šią taisyklę sulaužeme ir viskas dėl vieno, atrodytų itin paprasto užkandžio (tapas). Beje „Tapas“ yra kilęs nuo žodžio tapar (uždengti), o dėl Tapas atsiradimo galima padėkoti išradingiems Andalūzijos tavernų savininkams. Seniau jie patiekdami šerį (saldus vynas) ir norėdami jį apsaugoti nuo vaisinių muselių uždengdavo taures su vytinto kumpio, ar čiorizo dešros gabalėliu. Kadangi dėl tokių patiekiamų užkandžių šerio pardavimai tik padidėdavo, tai palaipsniui uždangaliukai (tapai) darėsi vis išradingesni, kol pagaliau tapo svarbesni už patį šerį.
Tai kuo gi sužavėjo ragautas tapas, kad dėl jo grįžome dar kartą? O gi paprastu, bet tuo pačiu puikiai derančių skonių palete. Jį pasigaminti prireiks šiek tiek laiko, tačiau ingredientai labai paprasti. Kadangi tapus reikia skanauti su draugais, tai kiekius pateikiu bent 4 žmonių kompanijai:
8 vidutinės riekelės šviesios ciabatos
2 paprikos
2 dideli svogūnai
200g konservuotų artišokų
Indelis ančiuvių
Alyvuogių aliejaus, druskos, pipirų.
Šviesios ciabatos riekes gausiai pašlakstome alyvuogių aliejumi ir šauname į orkaitę su grilio funkcija kol gražiai apskrus. Kai riekės apskrunda, išimame ir padedame į šalį, jos mums puikiai tiks ir šaltos. Paprikas perpjauname (galime padalinti į keturias dalis), išimame sėklas, pašlakstome alyvuogių aliejumi, pabarstome druska ir dedame į orkaitę (200C) maždaug 15-20 minučių kol suminkštės. Per tą laiką keptuveje pakepame supjaustytą svogūną ir artišokus. Pagardiname druska ir pipirais. Kepant galima užberti šiek tiek rudojo cukraus, kad įgautų gražią rusvą spalvą. Kai visi komponetai paruošti, tiesiog sudedame viską ant paskrudusios duonos ir viskas. Galite papildomai pagardinti alyvuogėmis ir žalumynais.
No Comments