Antienos krūtinėlė

Antienos krūtinėlė

Antienos patiekalai yra itin mėgstami prancūzų. Vienas populiariausių patiekalų- antienos krūtinėlė, arba Magret de Canard. Prancūzų virtuvės šefas Andre Daguin 1950 m pabandė iškepti anties krūtinėlę tarsi vidutiniškai keptą jautienos steiką. Taip paruošta mėsa pateikiama pjaustyta plonomis riekelėmis ir turi būti šiek tiek rausva viduje.

Įprastai Prancūzijoje naudojamos mulard veislės ančių krūtinėlės. Šios antys auginamos pagrinde dėl foie gras (kepenėlių) ir yra ganėtinai riebios.
Kepimo procesas trumpas, tačiau norint pasiekti tikrai puikų rezultatą, reiktų būti atidiems ir kaip pridera prancūzų virtuvei laikytis recepto.
Nuplaukite krūtinėlę po vėsiu vandeniu ir būtinai ją nusausinkite. Aštriu peilių padarykite odelėje įpjovas (skersai, kad gautųsi rombai), tai padės lengviau išbėgti riebalams.

Įjunkite orkaitę iki 200C viršus apačia, kad įkaistų kol ruošimės. Anties krūtinėles iš abiejų pusių pagal skonį apiberiame druska ir pipirais. Druska padės pasišalinti drėgmei iš riebalų. Dedame krūtinėles į sausą (jokio aliejaus), šaltą keptuvę odele į apačią ir jungiame daug kaitros. Kaistant palaipsniui greičiau išsiskiria riebalai. Kepame kol iš po odelės ištekės riebalai, o odelė apskrus, 6-8 minutes. Apverčiame ir pakepame dar 3-4 minutes. Dedame į įkaitintą orkaitę odele į apačią 6-8 minutėms. !!!!

Iškeptą krūtinėlę palikite pailsėti 3-4 minutes!!! Ir tik tada pjaustykite. Tik neišpilkite likusių keptuvėje riebalų. Apipilkite jais orkaitėje keptas bulvytes. Patikėkite tai iš esmės pakeis jų skonį.

Taip keptą antieną prancūzai mėgsta pateikti su salstelėjusiais apelsinų, bruknių ar kitų uogų padažais.
Šį kartą patiekėme su bulvytėmis ir karamelizuotomis kriaušėmis.
2 kriaušes nulupkite ir supjaustykite norimo dydžio gabalėliais. Puode užkaiskite 50g cukraus. Kai jis ištirps, (tik nesudeginkit, nes taps kartus) įdėkite du šaukštus sviesto ir keturis šaukštus grietinėlės. Viską gerai išmaišykite,suberkite kriaušių skilteles, užvirkite ir nukelkite nuo kaitros.
Viskas, skanaus!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.