​Prancūziška žuvienė bouillabaisse

​Prancūziška žuvienė bouillabaisse

Prancūziškos žuvienės bouillabaisse atsiradimas datuojamas maždaug XVIII a. Prancūzijos uostamiestyje Marselyje, nors jo ištakos yra senovės Graikijoje.
Phocaea – senovės graikai įkūrę Marselį 600 m.p.k valgydavo žuvies troškinį vadinamą „kakavia“. Panašus troškinys yra ir Romėnų mitologijoje.
Šia sriuba Venera vaišino Vulkaną.
Marselio žvejai dažniausiai gamindavo šią žuviene iš itin kaulėtų jūros ešerių, kuriuos būdavo sunku parduoti vietiniams restoranams, ar turguje.
Šios žuvienės receptas Marselyje skiriasi kiekvienoje šeimoje, o vietiniai restoranai ginčijasi, kuri versija yra labiausiai autentiška.
Mes savo šeimoje taip pat turime jau ne kartą bandytą, bet šiek tiek „savo“ bouillabaisse receptą ir juo mielai pasidalinsime su Jumis.

Reikės:
2,5l sultinio
1kg midijų su kiautu
5 tigrinių krevečių
5 mažų aštuonkojų
500 g lašišos
500 g baltos žuvies
1 svogūno
4 sk česnako
3 stiebų saliero
Pusės pankolio
3 bulvių
2 morkų
200ml sauso balto vyno
Citrinos
Šviežių žalumynų
Druskos, pipirų, rūkytos paprikos
Alyvuogių aliejuje pakepkite smulkiai supjaustytą svogūną. Kai jis pagels sudėkite susmulkintus česnakus, morkas, salierą, pankolį ir kepkite mažoje kaitroje kol suminkštės.
Kai daržovės bus beveik paruoštos supilkite vyną ir patroškinkite kelias minutes kol išgaruos alkoholis.
Sudėkite dalį prieskonių.
Tuo metu puode pasiruoškite sultinį ir mažoje kaitroje jame virkite kubeliais supjaustytas bulves ir mažuosius aštuonkojus. Leiskite pavirti 7-8 min ir sudėkite paruoštas daržoves.
Jei norite šiek tiek sutirštinti žuvienę vieną bulvę sutarkuokite su bulvine tarka. Sudėkite likusius prieskonius, pavirkite dar 4-5 minutes ir sudėkite likusias jūrų gėrybes. Pavirkite dar 7-8 minutes supilkite citrinų sultis (saugokit, kad nepatektų kauliukų, nes žuvienė taps karti).Paragaukite ir pagal skonį įdėkite druskos ar kitų mėgstamų prieskonių.
Išjunkite ir leiskite jai pabūti bent 10-15 minučių. Patiekite su paskrudinta česnakine bagete.
Skanaus

https://gurmane.lt/produktas/rukyti-juodieji-pipirai-malunelyje-100g/

https://gurmane.lt/produktas/alyvuogiu-aliejus-46-parallelo-green/

No Comments

Post A Comment