Turkiškas meze Lahmacun (lachmadžiun)

Turkiškas meze Lahmacun (lachmadžiun)

Jei mėgstate picą, siūlyčiau išmėginti patiekalą savo istorija skaičiuojantį ne vieną tūkstantmetį. Tai turkiškas meze Lahmacun (lachmadžiun), iš pirmo žvilgsnio gan panašus į picą. Nors pavadinimas ir skamba įmantriai, iš esmės jis reiškia – tešla ir mėsa. Skirtingai nei pica autentiškai jis gaminamas iš bemielės tešlos, nors šiuo metu labiau populiarus receptas su mielėmis. Atsirado šis patiekalas dar Babilono laikais, gerokai iki atsirandant akmeninėms krosnims. Tuo metu lahmacuna gamindavo atskirai kepdami paplotėlį ir įdarą. Šiuo metu tai vienas populiariausių Arabijos šalių gatvės maisto (street food) patiekalų, o pasigaminti jį tikrai paprasta. Dažniausiai valgomas lahmacun su airanu kuris panašus į lietuvišką kefyrą, o mums jis labiausia patinka su tcadziki padažu. Taigi jei nuspręsite pasigaminti:

Tešla:
240g miltų (geriausiai naudoti semolina miltus)
7g sausų mielių
Šaukštelis cukraus,
½ šaukštelio druskos,
vienas kiaušinis
120ml pieno
60ml alyvuogių aliejaus

Persijotus miltus sumaišome su mielėmis, cukrumi ir druska. Įmušame kiaušinį, supilame šiek tiek pašildytą pieną (apie 40C) ir alyvuogių aliejų. Tešlą gerai išminkome. Ji turėtų gautis tvirta, gal kiek kietoka. Jei reikia dadėkite šiek tiek miltų. Paplotėlius reikia iškočioti itin plonus.

Įdarui:
Nedidelis svogūnas,
5 nedideli pomidorai
150 g. pasirinktinai maltos jautienos, avienos arba smulkiai kapotos vištienos šlaunelių mėsos
2 a.š. smulkintų petražolių

Prieskoniai: rūkyta paprika, čili, kuminas, cinamonas, druska, juodieji pipirai, smulkinti mėtos lapeliai.

Labai gerai susmulkiname visus ingredientus, sumaišome su prieskoniais, įpilame šlakelį alyvuogių aliejaus. Nekeptą įdarą negausiai paskleidžiame ant iškočioto paplotėlio ir šauname į iki 230-250C įkaitintą orkaitę. Jei turitę pečių ar kamado tipo kepsninę, rekomenduojame kepti joje. Kepti apie 7-10 minučių, arba kol iškeps įdaras.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.