Carpaccio

Carpaccio

Carpaccio tai tradicinis visame pasaulyje žinomas itališkas patiekalas paprastai patiekiamas kaip užkandis ir susideda iš labai plonų žalios žuvies arba mėsos griežinėlių, patiekiamų lėkštėje su alyvuogių aliejumi, sūrio drožlėmis ir citrina.

„Carpaccio“ 1950 m. sukūrė restorano savininkas G. Cipriani, kuris pirmą kartą pagamino patiekalą grafienei Amalia Nani Mocenigo.
Mat jos gydytojas jai rekomendavo valgyti žalią mėsą.

G. Cipriani patiekalą gamino iš žalios jautienos griežinėlių su citrinos sultimis, alyvuogių aliejumi ir baltųjų triufelių drožlėmis.
Aistringas meno mylėtojas Cipriani pavadino naują patiekalą tapytojo Vittore Carpaccio garbei, kurio stilius ir drąsios spalvos priminė intensyviai raudoną žalios mėsos spalvą.

Šiandien yra daugybė šiuolaikinių karpačo rūšių, pagamintų iš cukinijų, šukučių, burokėlių, lašišų, figų ir ėrienos.

Taigi jei nuspręsite gaminti Jums reikės:

Nedidelio gabalėlio sauso brandinimo jautienos išpjovos
Alyvuogių aliejaus
Druskos
Poros šaukštų kaparėlių
Vienos citrinos sulčių

Jautieną atvėsinkite šaldytuve (tai padės ją lengviau supjaustyti). Atvėsintą jautieną supjaustykite plonomis riekelėmis.

Nesijaudinkite jei riekelės nebus itin plonos. Po vieną riekelę padėkite ant maistinės plėvelės, iš viršaus taip pat užklokite maistine plėvele ir iš viršaus stipriai paspauskite su kietu plokščiu daiktu (puikiai tiks mažas puodas, keptuvėlė, ar pan.).
Turėtų gautis plonytis, beveik peršviečiamas jautienos paplotėlis.
Į plačią lėkštę įpilkite alyvuogių aliejaus, ant jo sudėkite jautienos paplotėlius, gausiai apšlakstykite juos alyvuogių aliejumi ir citrinų sultimis, apiberkite druska, smulkintais kaparėliais.

‼️Norėdami suteikti subtilaus aromato, užtarkuokite trumų (galima naudoti ir aromatizuotą purškiamą aliejų su trumais).

Paruoštą patiekalą siūlome skanauti iškarto

https://gurmane.lt/produktas/alyvuogiu-aliejus-imperiale-d-o-p/

https://gurmane.lt/produktas/konservuoti-juodieji-trumai-savose-sultyse/

No Comments

Post A Comment